„Lietuvėlę aš myliu ir širdelę jai skiriu“

Graži, graži tėvynė mano –
Ir upeliukai, ir miškai.
Kur mūsų protėviai gyveno
Ir kur užaugo jų vaikai.
Tave aš gerbsiu ir mylėsiu
Kiek mano mažos jėgos leis.
Užaugęs gint tave padėsiu,
Didvyrių eisime keliais. (Vytė Nemunėlis)

Kovo 12 dieną lopšelyje-darželyje „Pasaka“ visa įstaigos bendruomenė paminėjo Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną. Plazdenant Lietuvos ir Ukrainos vėliavoms, vaikų rankose skambant varpeliams buvo jaučiamas susikaupimas, meilė, pagarba ir rimtis.
Pasijutome tikrais savo gimtąją šalį mylinčiais piliečiais: išdidžiai giedojome Lietuvos himną, deklamavome eiles, dainavome skambias dainas apie Lietuvą, gimtąjį miestą Kėdainius. Didžiuojamės, kad lietuviškas žodis, daina mokė mus iš visos širdies gerbti ir mylėti savo šalį, gimtą miestą, mamą, tėtį, sesę, brolį…

Šventė, pažadinusi vaikų širdelėse tautiškumą, meilę savo šaliai, leido patirti dar vieną atradimo-pažinimo džiaugsmą sulaukus svečių iš Lietuvos Šaulių Sąjungos, Vytauto Didžiojo II rinktinės Kėdainių Povilo Lukšio 205-osios kuopos. Kuopos vado Arvydo Ašmonto ir pirmo būrio vado Valiaus Rusevičiaus pasakojimai, pademonstruota karinė apranga, disciplina, maskavimosi priemonės, ginklai, kareiviška košė nepaliko abejingų – vaikai išbandė savo jėgas slėpdamiesi nuo „priešo“, klausydami įvairių komandų. Šypsenų, emocijų, susižavėjimo ir klausimų jūra apipylė šaulius vaikai, svajodami ir patys užaugę tapti kariais.
Iškilmingai ir smagiai atšvęsta Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena visiems susirinkusiems suteikė pasididžiavimo savimi ir savo šalimi jausmą, paliko daug gerų emocijų, puikių įspūdžių ir naujų patirčių.