Rugsėjo mėnesį 24-27 dienomis lopšelio-darželio „Pasaka“ ,,Skruzdėliukų“, ,,Spindulėlių“ ir ,,Žiogelių“ grupės vaikai bei mokytojos Rasa Juknevičienė, Asta Norvilienė ir Rimantė Stašelytė dalyvavo respublikiniame ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų kūrybiniame-meniniame projekte „Žaidimų laukas“, kurį organizavo Kelmės „Kūlverstuko“ lopšelis-darželis. Projekto tikslas-skatinti vaikų saviraišką ir kūrybinių gebėjimų ugdymą, pasitelkiant žaidybinius kūrybos elementus lauko erdvėje. Darželio ugdytiniai su didžiausiu malonumu ir entuziazmu nutarė pažaisti lauke.

,,Skruzdėliukų“ grupės vaikai žaisdami žaidimą „Rask savo vardo raidę“ diskutavo „Kam žmogui reikalingas vardas?“. Ant žemės buvo išdėliota spausdintinių didžiųjų raidžių kortelių, radę savo vardo pirmąją raidę ją įklijavo lapo apačioje kairėje pusėje, taip prisiminė kuri pusė yra dešinė, kuri kairė. Vėliau ,,Skruzdėliukai“ dėliojo keturkampio kraštines ir žaidė regimojo suvokimo lavinimo žaidimą „Dėlionė pagal pavyzdį“. Dėliojant keturkampio kraštines buvo akcentuojama „dvi stovi“, „dvi guli“. Vaikai įvardijo kokią figūrą jie mato (keturkampį). Išsiaiškino, kuri figūros dalis vadinama kampu, juos suskaičiavo. Padarė išvadą – keturkampis turi 4 kampus. Šio žaidimo metu klijavo įvairaus dydžio, spalvų keturkampius ir gavo vazeles į kurias pamerkė čia pat lauke rastus rudeninius lapus.

,,Spindulėlių“ grupės vaikai iš akmenukų tapė boružes. Visi savarankiškai rinkosi spalvas, spalvino, taškavo, diskutavo. Džiugu jog grupės vaikai geba džiaugtis ne tik savo, bet ir draugų kūrybiniais darbais. Paprasti ir ,,liūdni“ akmenukai tapo spalvotomis boružėlėmis. Vėliau kartu su draugais vaikai gaudė kažką, ko pagauti ir pavyti negali. Tai ir suteikė didžiausią džiaugsmą, nuostabą ir pačias geriausias emocijas. Vėją ,,gaudė“ ilgai, smagiai, draugiškai. Vaikai svarstė „Kodėl jis toks greitas ir nesugaunamas?“.

,,Žiogelių“ grupės vaikams daug džiugių emocijų suteikė tapymas guašu ant plėvelės. Vaikai pirmą kartą piešė ant plėvelės lauke, todėl buvo labai aktyvūs, atsakingai rinkosi spalvas. „Žiogeliai“ turėjo galimybę atsiskleisti per meną, saviraišką, laisvą kūrybą. Taip pat vaikai lauke žaidė su kinetiniu smėliu. Jį kastuvėliais dėjo į keksiukų formeles. „Iškeptus“ keksiukus dekoravo šakelėmis, uogomis ar rudeniniais lapais.

Žaidimai lauke patiko visiems kūrybiniame-meniniame projekte „Žaidimų laukas“ dalyvavusiems vaikams, o svarbiausia suteikė daugybę teigiamų emocijų ir naujų patirčių. Tai puiki galimybė pradžiuginti vaikus ir parodyti kokia įdomi ir prasminga gali būti veikla lauke, įprastoje vaikų žaidimų aikštelėje darželyje. Visi drauge, žaisdami lauke, šauniai praleidome laiką.

Mokytoja Rasa Juknevičienė