Joninės

Joninės (Rasos) – viena gražiausių vasaros švenčių, kuri švenčiama nuo senų senovės iki šių dienų. Kasmet birželio 22–24 d. stoja ilgiausia diena ir trumpiausia naktis. Manyta, kad trumpiausia naktis yra stebuklinga ir lietuviai šią naktį švęsdavo Rasų (Kupolės) šventę. Joninių tradicijos, apeigos, užkalbėjimai, dainos, siejamos su žmogaus laime, sveikata, sėkme, įvairių galių įgijimu, žolynų magija.

Birželio 23 d. lopšelyje-darželyje „Pasaka“ vyko Joninių šventė. Šventės dalyviai perėjo Saulės sugrįžimą simbolizuojančius vartus, prausėsi ryto rasa, turinčia stebuklingų  galių, skynė žolynus, pynė vainikus, jais puošėsi, pasveikino Jonus ir Rasas, žaidė lietuvių liaudies žaidimus, šoko ir aišku ieškojo paparčio žiedo, o jį suradę, stebėjosi ir džiaugėsi…