Išvyka į Radviliškių kaimo kepyklą

Šių metų spalio 9 dieną priešmokyklinio amžiaus grupės „Drugeliai“ vaikai vyko į Radviliškių kaimo kepyklą dalyvauti edukacinėje programoje „Dalelė tradicijų ant Jūsų stalo…“. Edukacinio užsiėmimo metu vaikai susipažino su senaisiais darbo įrankiais: grūdų kuliamąja – spragilu, grūdų malimo įrankiu – akmeninėmis girnomis, miltų sijojimo įrankiu ir kitais. Kiekvienas vaikas turėjo galimybę ne tik stebėti duonos „gimimo“ procesą, o ir pats prisiliesti prie duonos, išraugintos ąžuoliniame kubile, tešlos, paminkyti ją, įkvėpti nepakartojamo duonos raugo skonio, kvapo, susiformuoti savo duonos kepalėlį, „pasišauti“ į pečių ir išsinešti iš kepyklos savo duonutę.

Kol duona kepė, vaikai susipažino su ilgu duonos keliu, pavaizduotu sodyboje pastatytame skulptūrų ansamblyje, vaizduojančiame visus darbus, kol duonelė pasiekia stalą, išgirdo apie tikėjimą magiškąja duonos galia, lemiančia derlių, žmogaus, šeimos gyvenimą.

Vaikai vaišinosi kaimiškomis vaišėmis, klausėsi pasakos apie vilką, kuris nepanoro kepti duonos, turėjo įminti mįsles apie duoną, klausėsi pasakojimų apie valstiečių buityje gyvenusias duonos tradicijas, papročius ir ritualus.