NACIONALINIS VAIKŲ PIEŠINIŲ KONKURSAS „LIETUVOS PAUKŠČIAI“ TRADICINIS IR KAS KART KITOKS

Pirmieji pavasario žiedai ir paukščiai mums praneša, kad atėjo pavasaris. Sakoma, kad paukščiai pavasarį parneša ant sparnų. Vasario 24-oji – vieversio diena, tai vienas pirmųjų paukščių, pavasarį sugrįžtančių į Lietuvą iš šiltųjų kraštų. Kovo 4-oji – kovarnių diena, tai sena lietuvių šventė, skirta pavasariui pašlovinti. Kovo 10-oji – 40-ties paukščių diena. Ji taip vadinama todėl, kad apytikriai tiek paukščių rūšių iš Lietuvos išskrenda žiemoti į svetimas šalis, o pavasarį sugrįžta į gimtinę. Kovo 19-oji – pempės diena. Senoliai tikėjo, kad, jei šią dieną parskrenda pempės, prasidės atšilimas. Balandžio 1-oji – pasaulinė paukščių diena. Šią dieną visame pasaulyje skatinama susipažinti su nykstančiais paukščiais, kelti inkilus.
Tradicinis kasmetinis nacionalinis vaikų piešinių konkursas jau šeštus metus vaikus kvietė pažvelgti į Lietuvos paukščių savitumą, išskirtinumą. Paukščius piešti kvietėme pasitelkiant įvairias piešimo technikas. Šias metais konkursas buvo šiek tiek kitoks, nes nupiešus paukščius reikėjo gaminti atvirukus.

Balandžio 16 dieną Kėdainių lopšelyje-darželyje „Pasaka“ išrinkti nacionalinio vaikų piešinių konkurso „Lietuvos paukščiai 2020“ laureatai. Dalyvių darbai buvo vertinami trijose amžiaus kategorijose: pradinukai, priešmokyklinukai, ikimokyklinukai. Š. m. kovo 2 – kovo 30 dienomis konkurse dalyvavusių vaikų atsiųsti 1325 atvirukai iš visos Lietuvos. 700 atvirukų atsiuntė pradinių klasių mokiniai, 231 – priešmokyklinio ugdymo vaikai ir 394 – ikimokyklinio ugdymo vaikai. Iš kiekvienos amžiaus grupės išrinkta po šešetą talentingiausių kūrėjų. Konkurso darbų paroda, Facebook programėlės puslapyje „Konkursas „Lietuvos paukščiai“, leidžia parodyti visų dalyvių darbų technikų, idėjų įvairoves bei kokie nuostabūs ir išskirtiniai yra Lietuvos paukščiai. Vaikų fantazijai ir išradingumui nėra ribų. Pamatyti galima įvairiausių siužetų: skrendančius, perinčius, lesančius, pasitinkančius vakarą ar kitokius paukščius. Vieni jų išdykauja, tarsi po žiemos būtų išsiilgę Lietuvos, kiti gi ramiai plaukioja tolumoje. Vaikų kurti atvirukai meniški, originalūs, parodantys skirtingų technikų galimybes. Vieni jų nutapyti švelniais monochrominiais niuansais, kiti – ryškių spalvų kontrastais ar iškalbingomis linijomis. Visi darbai – nuostabūs. Kiekvienas atvirukas savitas ir įdomus.

Nuoširdžiai dėkojame komisijos nariams su kuriais drauge ieškojome perliukų: Lietuvos ornitologų draugijos (LOD) nariui Borisui Belchevui, Kėdainių Dailės mokyklos vyresniajai mokytojai Eligijai Venclovienei, Kėdainių „Ryto“ progimnazijos mokytojai ekspertei Rasai Rugelienei, Kėdainių lopšelio-darželio „Pasaka“ mokytojai metodininkei Jolantai Karašauskienei.

DĖKOJAME VISIEMS DALYVIAMS!
SVEIKINAME LAUREATUS!
Iki kito susitikimo!

Padėkas ir diplomus konkurso dalyviams išsiųsime elektroniniu paštu.

Kviečiame žiūrėti
Konkurso „Lietuvos paukščiai 2020“ laureatų darbus
https://www.youtube.com/watch?v=aKHzS84yluY
Konkurso „Lietuvos paukščiai 2020“ dalyvių darbus
https://www.facebook.com/Konkursas-413671708795148/photos_stream?tab=photos_albums

Konkurso koordinatorė mokytoja Rasa Juknevičienė